« Úvod | Osvětlení společných p... »

Shromáždění 15.05.2014


Vážený spoluvlastníci, jak jistě víte tak proběhlo shromáždění,kterého se někteří nezúčastnili,a proto sem nastolím nějaké in-fo,o projednávání. jako body projednávání byli uvedeny Hospodaření(závěrka)za uplynulé roky 2011,2012,2013. Toto bylo asi nejvášnivější téma které se tam projednávalo,závěr toho je,že se nejedná o závěrku,,,ale snůšku nesmyslů a lží. Jednoduše řečeno, bylo poukazováno na čísla které za mák nesedí. PŘÍKLAD:V době rekonstrukce fasády bylo firmě zadáno i oprava schodu,toto bylo asi po jedné zimě reklamováno(roztržení mrazem), a znovu zaplaceno.Od kdy se platí za reklamaci????! Dále bylo na náš účet v době rekonstrukce posílány peníze za NP v nějaké Palacké,a to nemalé částky,,,nevím že bychom takové prostory vlastnili. Co se týče fakturace elektroinstalace toto je také divné,,Nesedí suma zaslaná firmě která renovaci provedla ,s částkou na předávacím protokolu,,který mimochodem není ani podepsán.A jiné a jiné.....tudíž se závěrka neschválila a odhlasoval se audit na rok 2011,2012,a poté se rozhodne co dál. Jen dodám,,Víte kolik stojí výměna skla ve světle,,No přeci 2.500.-Jen práce. Prostě je to cár papíru a nikoli závěrka.Je toho hodně,,nebudu se až tolik rozepisovat. Dále se řešilo vyvložkování komínů. V letních měsících by tedy mělo proběhnout vyvložkování komínů a p.Ždárský,p.Kolářová,p.Gergel,.p.Hertl Bezesporu dost důležitá věc pro kterou hlasovali všichni přítomný. Dále se odhlasovaly nové poštovní schránky,s čím taky souhlasím,jako všichni. Dále se řešilo parkování před domem,,na trávě,,,,odložené věci pod schodištěm,,,,,a bezesporu kočky.kočky to je veliký problém,,a řešený se nenašlo. Pokud máte někdo nějaký nápad dejte vědět. Zatím asi tak k proběhlému shromáždění,vše. Závěrem:Bylo by dobré se na tyto stránky i vyjadřovat,není se čeho bát,jde jen o váš majetek,,a názor na dění v tomto domě by měl mít každý kdo tu bydlí. Do tří měsíců by mělo být nové shromáždění,na kterém by se mělo jednat o zmíněných komínech,co s prostory kočárkárny,které nyní budou vyklizeny a jsou nyní neoprávněně užívány(není nájemní smlouva, Bude zaslán příkaz k vyklizení a předání) a také by měli bít další informace ohledně účetnictví,,Mimochodem,,dokumentace nebyla odevzdána slečnou Kutilovou kompletní. Dalo by se říci že chybí celé co se týče rekonstrukce!!Holt to bude auditorská firma hledat,,,nebude to snadné,,,no ale oni si poradí. Určitě by bylo dobré aby jste se na shromáždění dostavovali,a zajímali se o danou věc a problematiku. To asi tak vše a na závěr mi dovolte můj názor. V době rekonstrukce a vůbec při jednání z firmou která vše realizovala na vše slečna Kutilová byla sama.Výbor se ale skládal ze tří lidí. Podle mě na to sama být neměla,a teď zbytek výboru dělá jako že nic?? No nevím ,nevím!! Děkuji za chvilku pozornosti,,čeká nás krásné počasí,,tak hurá . Krásné slunné dny Bedřich Hertl
19.05.2014 13:49:08 | stálý odkaz

Komentáře

5 komentářů:
 • 28.05. 12:30, Slabej

  Nefunkční SVJ 1 Vložil lake, 27. Květen 2014 - 12:25 Váš základní problém je, že platíte na neexistující „fond oprav“. Nic takového v SVJ není, a kdyby bylo, neměl byste povinnost na takový účel nic hradit. Už v okamžiku, kdy jste začal platit, jste o tyto peníze přišel. Je to jako byste sypal bankovky do kanálu. Pokud chcete, aby SVJ fungovalo, je to jednoduché: svolat shromáždění, odvolat nefungující výbor volba statutárního orgánu zápis statutárního orgánu do rejstříku změna oprávnění disponeta s účtem u banky, výzva bývalým členům výboru k předání veškerých písemností, smluv, účetních dokladů, jiných dokladů, jakékoliv evidence v papírové či elektronické podobě, účetnictví, peněžních prostředků SVJ, pokud nebude do 7 dnů předáno, obraťte se na orgány činné v trestním řízení a oznamte trestný čin podle § 254 Zkreslování údajů o stavu hospodaření a jmění. Nelze stíhat pro trestný čin podle § 220 Porušení povinnosti při správě cizího majetku, protože s členy výboru nebyla uzavřena písemná smlouva o výkonu funkce. Inu, kdo se nestará o svá práva, ten o ně přichází. A totéž platí o penězích … lake

 • 20.05. 09:01, Slabej

  KOMENTÁŘ K ZÁPISU Z 15.5.2014 program - viz pozvánka ad)1 vyučtování r. 2010 to již všichni ví minimálně od 16.6.2011 - nikomu to nevadilo jenom mně - dopis odeslaný společenství 21.6.2011 ad)2 vyučtování tech služby 2011 - s největší pravděpodobností kontejner který tady měla firma zhotovitele na odvoz sutě ad)3 nové smlouvy k nebyt. prostorám - žádné tady nemáme - máme pouze prostory společné -viz prohlášení vlastníka. Prostor kočárkárny pronajat protiprávně - nikde není hlasováno o pronájmu. Na shromáždění jsem navrhoval přidělení některého společného prostoru jako náhradu za ztrátu podílu na společných prostorách v souvislosti s dřívější prodejnou potravin - nutno sdůraznit ještě před vznikem společenství. A nikoliv jako pronájem! Souhlas udělený v té době je nepřenosný na následné pronajímání po vzniku společenství. ad)4 nereagování na výzvy na zaplacení dluhu - celkově je to důsledek nereagování společenství a jeho statutárního orgánu na práva vlastníků - obsáhlý spis dopisů bez jakékoliv reakce - a neurčitý předpis záloh při překročení pravomoce výboru stanovením odměny v rozporu se stanovami - vyhrazeno shromáždění. ad)5 kočky,kočky,kočky? žádný výbor ani pov. vlastník toto nevyřeší - je to velice jednoduché - poučte se z vedlejšího domu - pokud tady budou věčně otevřeny dveře ze sklepa tak ty kočky tu budou - návr byl opatřit dveře "Branem" snad to bylo přeslechnuto? nebo ? Mimo jiné se mluvilo o škodách způsobených na společných věcech - jaksi to asi nikomu nevadí a rádi to znovu zaplatí sami. Vyjmenovávat nemusím. Ještě k vyučtování vodného - jaksi se tady zapomělo na vodoměr v prádelně - kdo ji užíval a kdo má klíče? - a ten pronajatý prostor kočárkárny taky s vodoměrem? Ono je jednodušší to rozdělit mezi vlastníky než to důsledně vymáhat na tom kdo to používal.

 • 19.05. 18:57, Slabej

  Omlouváme se za trochu nepovedené skeny, v krátké době vše napravíme.

 • 19.05. 18:30, Slabej

  V sekci obrázky je k dispozici část zápisu ze shromáždění 16.6.2011 - t.j.předposlední shromáždění a posledního z 15.5.2014. V tomto časovém rozmezí nebyl dle bývalého výboru důvod konat shromáždění. Proč asi?

 • 19.05. 18:20, Slabej

  Vše již bylo v podstatě řečeno autorem článku. K tomu bych jenom dodal, že bych se chtěl podílet na zisku vykazovaném ve fondu oprav který nám byl předložen, sice pod hlavičkou SVJ ul. palackého 4258-4260,v roce 2011 jako výnos z pronájmu nebytových prostor. Nevadí že položky zdánlivě sedí, bylo to ale po čtyřech letech předloženo jako hospodaření( či jako účetní závěrka?) za x-y let. Takže tímto oficiálně žádám o vyplacení podílu na zisku z pronájmu nebytových prostor podle zmíněného výkazu hospodaření. Doporučená žádost bude následovat. Doplatek daně z příjmu rád zaplatím i s pokutou! Chcete ještě něco dodat? Čtěte a zajímejte se, jinak jste jenom stádo ovcí zahnaných do kouta. Ono nakonec to tak dopadne, pak spytujte sami sebe!


přidat komentář
<< úvod

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se